Koningsnacht- en dag vieren? Wij brengen je thuis!

16-4-2025
Heb je jouw oranje outfit al uit de kast gehaald en al je vrienden opgetrommeld? Dan ben je helemaal klaar voor Koningsnacht en Koningsdag 2025! Feest door tot in de vroege uurtjes, want samen met U-OV brengen wij je thuis tijdens Koningsnacht en Koningsdag. 


Nachtnet Koningsnacht

De nachtbussen rijden in de nacht van vrijdag 25 op zaterdag 26 april nacht van 1.30 uur tot ongeveer 4:00 uur 's nachts. 

Syntus Utrecht rijdt tijdens Koningsnacht de volgende nachtlijnen:

  • N2: Utrecht – De Meern – Harmelen – Woerden
  • N7: Utrecht – De Meern – Achthoven –  Heeswijk –  Montfoort –  Willeskop– Oudewater
  • N8: Utrecht – De Bilt – Zeist – Driebergen-Zeist – Veenendaal – Rhenen – Wageningen
  • N20: Utrecht – Maarssen – Breukelen – Nieuwersluis – Loenen a/d Vecht
  • N50: Utrecht – De Bilt – Zeist – Driebergen – Doorn – Leersum – Amerongen
  • NIEUW! N95: Utrecht – IJsselstein – Benschop –  Lopik – Cabauw  – Schoonhoven
  • N26: Amsterdam Leidseplein – Abcoude – Vinkeveen – Mijdrecht – Wilnis – Kamerik – Woerden
 

U-OV rijdt tijdens Koningsnacht de volgende nachtlijnen:

  • 701: Utrecht – De Bilt – Bilthoven
  • 702: Utrecht – De Bilt – Zeist-Vollenhove – Zeist-Centrum – Zeist-West
  • 703: Utrecht – Bunnik – Odijk – Werkhoven – Cothen – Wijk bij Duurstede
  • 704: Utrecht – Hoograven – Houten
  • 705: Utrecht – Nieuwegein-Jutphaas – Nieuwegein-Fokkesteeg – Hoef en Haag
  • 706: Utrecht – Nieuwegein-Galecop – Nieuwegein-Batau – IJsselstein
  • 707: Utrecht – Leidsche Rijn – De Meern – Vleuten – Terwijde
  • 708: Utrecht – Leidsche Rijn – Maarssenbroek – Maarssen

Alle bussen vertrekken van het C-perron van Utrecht Centraal Jaarbeurszijde. Bussen richting De Bilt en verder stoppen bovendien bij haltes Wittevrouwen en Oorsprongpark op de Biltstraat. Let op: De ingang Jaarbeurszijde is van 26 april 01.00 tot 5.00 uur gesloten, je kan alleen op het busstation komen via Centrumzijde. 

Bekijk de plattegrond of jouw woonplaats of de plaats waar je deze nacht op de bank crasht ook op de kaart staat. Of plan alvast je reis. De grijze/zwarte lijnen op de kaart worden gereden door Syntus Utrecht. De gekleurde lijnen rijdt U-OV.

/getmedia/3c26c8b2-fb5a-495b-a40c-85a219ed4916/OVpay-RM-Koningsdag-2025-TFT-scherm-1920x1080px-01_1.jpg?width=610&height=343&ext=.jpg

Met de bus naar Koningsdag

Ook met Koningsdag brengen wij je naar de kleedjesmarkt, braderie en andere festiviteiten. Wist je trouwens al dat kinderen van 4 t/m 11 jaar gratis met jou meereizen? Check hier de voorwaarden. Let op: een kaartje pinnen in de bus is niet mogelijk. Wel kan je gewoon eenvoudig in- en uit checken met je contactloze betaalpas. Makkelijk he! Wil je liever een kaartje betalen voor meerdere mensen? Koop dan vooraf een ticket in de app van Tranzer of 9292

Na Koningsdag rijden wij (in de nacht van zaterdag 26 april op zondag 27 april) nog tot 4.00 uur 's nachts door vanuit Amersfoort, Utrecht en Amsterdam.
 

Nachtlijnen vanuit Utrecht

  • Lijn N2: Utrecht - Oog in Al/Leidsche Rijn/Langerak -  De Meern -  Harmelen - Woerden   
  • Lijn N7: Utrecht - Kanaleneiland - De Meern - Heeswijk - Montfoort - Willeskop - Oudewater 
  • Lijn N8: Utrecht - Driebergen-Zeist - Veenendaal - Rhenen - Wageningen
  • Lijn N20: Utrecht - Maarssen - Breukelen - Nieuwersluis - Loenen aan de Vecht
  • Lijn N50: Utrecht - De Bilt - Zeist - Driebergen -  Doorn - Leersum - Amerongen

Nachtlijnen vanuit Amsterdam

  • Lijn N26: Amsterdam Leidseplein - Vinkeveen - Mijdrecht - Wilnis - Kamerik - Woerden

Nachtlijnen vanuit Amersfoort 

  • Lijn N3: Amersfoort -  Amersfoort Vathorst
  • Lijn N17:  Amersfoort - Leusden
  • Lijn N70: Amersfoort - Soest - Baarn
  • Lijn N76:  Amersfoort - Spakenburg - Bunschoten
Vanuit Utrecht rijdt de NS met nachttreinen naar Amersfoort. Onze nachtbussen in Amersfoort sluiten aan op deze nachttreinen. 

Tarieven nachtnet

Voor deze nachtbussen geldt een speciaal nachttarief, afhankelijk van de afstand kost een rit tussen de € 4,75 en € 10,30. Plan je reis om te zien wat jouw rit kost.  Betaal met je OV-chipkaart of check eenvoudig in- en uit met je contactloze betaalpas.

Let op:
  • Een los kaartje pinnen in de bus is niet mogelijk. Je checkt eenvoudig in en uit met je contactloze betaalpas, creditcard of mobiel. 
  • Je betaalt in de nachtbussen € 8,- borg bij het inchecken. Bij het uitchecken krijg je dit bedrag terug en betaal voor wat je daadwerkelijk gereisd hebt. Zorg dus voor voldoende saldo op je OV-chipkaart of betaalpas!
  • Abonnementen en het studentenreisproduct zijn niet geldig op de nachtlijnen. Zorg daarom dat er voldoende saldo op je OV-chipkaart. Ook werkt een OV-chipkaart met daarop een achteraf-betalen product (zoals NS Flex) helaas niet in onze nachtbussen. 
  • Het is ook mogelijk om vooraf een kaartje te kopen in de app van Tranzer of 9292. Heel handig als je voor meerdere mensen tegelijk wil betalen. Wel betaal je een kleine servicefee.